neděle 4. prosince 2011

ČSFD statistika měsíce - listopad

Listopad, měsíc plný listí na zemi a netrpělivého očekávání sněhu, je za námi. Co je před námi jistě všichni víte Ježíšek (toto jméno se bude průběžně měnit, podle výsledků ankety na pravé straně blogu, takže se nebojte svého favorita poslat do tohoto článku!) a pak možná i nějaké dárky (asi nebudou od Coca Coly, vzhledem k průběhu ankety... pokud by to nějaký manažer PR chtěl změnit, můj email je vpravo dole;-)). Pro každého je dárkem něco jiného, ale nikdo asi neodmítne nějaký ten bodíček na naší milované databázi. V následujících několika málo odstavcích se podíváme na další vývoj velmi aktuální a pro některé až kritické situace ohledně přílivu a odlivu bodů z jejich bohatých bodových kont...

Komplexní data o obsahu jsou nutnou částí této statistiky, i když jsou prakticky každý měsíc podobná. Databáze nadále obsahově narůstá a například uživatelů jejiž neuvěřitelných 320 tisíc... Podruhé tu nebudu rozvíjet filozofické diskuze o tom, jak tohle číslo je reálné a kolik známe lidí, kteří se na ČSFD vyskytují. Pochopitelně také roste počet komentářů, tentokrát o krásných 32 tisíc více, než na konci října. Co to znamená? Že denně přibude v průměru jeden tisíc nových komentářů. Je to moc? Je to málo? Když bych tuto informaci propojil s předchozí, tak naivně mohu říci, že každý desátý uživatel v měsíci napíše komentář:). Lidé viditelně mají, co říct... Body... a co body? Těch se rozdalo tentokrát výrazně více a to dokonce i ve vyšších patrech žebříčku, které už nejeden kritik společenských zlozvyků odsuzoval k záhubě. Listopad prokázal, že ledovce bodovacích zvyklostí se začínají pomalu měnit, ale bohužel ta změna bude velmi pozvolná a projeví se až tak za půl roku. Přesto, změny jsou a především v rychlém stoupání některých hvězd, které prostě vědí, na koho směrovat svoje aktivity. Stačí se podívat na obrázek o kousek níže, kde je výrazný rozdíl mezi lidmi s dvojciferným a jednociferným nárůstem bodů. Můžete být dole, můžete být nahoře, ale vždy máte šanci zaujmout velké uživatelské publikum. V tomhle rozhodně vítězí diskuze, protože komentářů je tu už tak neuvěřitelné množství, že se tím prohrabuje snad jedině Matty (a ten asi těžko pročte těch 20-30 stran u každého filmu:)))))).

Po roce Vánoce,  Vánoce přicházejí ... 
Vloni jsem touto dobou psal o Santa Pomovi a doufal, že klepy ohledně různých vylepšení budou pravdivá. Tak si to shrneme - loňské sliby z kuloárů: 

* Soundtracky. Realita? Na konec se to splnilo. Máme rádio, máme pár vyvolených hudebních skladatelů, jejichž počet naštěstí slušně narostl a dokonce už má i každý uživatel vlastní topku oblíbených skladatelů. Teď snad přijdou i ty ostatní profese, bez kterých by filmy nemohly být tak krásné a úžasné (stále se přimlouvám za vedoucího cateringu a výrobce stoliček pro herce...).

** Propojení s Facebookem, Twitterem a dalšími slavnými sítěmi. Realita? Ale tak vlastně jo i ne. Žádné hrubší propojení, ale jen "like" tlačítko a sledování vnitřního pohybu přihlášených uživatelů (ano, to je ten důvod, proč se podíváte na imdb a máte tam filmy, které jste si prohlíželi na čsfd nebo na jiné databázi... soukromí nezájem, ale komu by to vadilo? Ty reklamy na DVD vpravo na hlavní stránce Facebooku jsou přeci někdy dost atraktivní... mě už měsíc putuje poštou BR edice SW:)).

*** VIP účt. Realita? Zatím neVIP. Je to dobře? Uživatelé se už nerodí, ale spíše pěstují, protože jinak si ten pravidelný nárůst objemu nových existencí neumím vysvětlit. Post admina-moderátora je také stále neobsazen, což je podle mě nemilá skutečnost... někteří z chtivých vlků slintajících nad tímto masem by měli být pod stromkem obdarování! (Docela rád bych viděl, jak ten malý Ježíšek, patrně schopný létat nebo nevím co, donese zabalené dárky vlkům... tuhle debatu necháme asi na jindy:))

**** ČSFD změní svůj design. Realita? Ke změně došlo (díky!) a člověk si uvědomil důležitý fakt, že na ČSFD se neslaví jedny sváteční Vánoce, ale slaví se dvoje. Jedny si slaví každý uživatel sám doma (24. a 31.) a druhé trvající 365-2=363 (+/-1) dní je člověk v očekávání, že kdykoliv může přijít nečekaný dárek pod virtuálním stromkem. Není to krásné? Proč obdarovávat když to chce konzum, když si dárky můžeme dávat neustále... myšlenka krásná a hodná následování! Kdo začne? Já se tedy obětuji a budu očekávat vaše dárky na adrese: ...

***** Budou zrušeny body. Realita? Šťastná pro nás všechny. Body tu byly, jsou a budou a nikdo, ani ten nejvyšší to nedokáže změnit a proč? Protože by ten život a několika hodinový pobyt na naší databázi byl prostě bez cíle... a vlastně i bez cesty! Dávají nám smysl života a naději v lepší zítřky, dostáváme za ně volný vstup do kina, máme díky nim větší sebedůvěru... Body jsou vlastně největší dárky, které od ČSFD kdy dostaneme! Takže za ně děkujme každý den.


„Já na tu předpremiéru chtěl, on taky, tak co je špatného na tom, že jsme ty body vyměnili? Vždyť to děláme pokaždé...“

Neznámý uživatel den před ukončením  přihlášek na ČSFD premiéru...

Co čekat na tyto Vánoce? Po loňském zklamání (spíše řeťezci zklamání: Vánoce? Juchů, dárky z ČSFD -> nic -> Silvestr -> nic -> velikonoce -> moc alkoholu, už nevím... -> konec semestru -> jaká ČSFD?) už nebudou žádné klepy ani žádné sliby. Bez očekávání budeme všichni nejhůře spokojení. Očekávání totiž často plodí zklamání a my, uživatelé, si ho už nezasloužíme. Buďme tedy skromní, nic nechtějme a uvidíte, že dostaneme minimálně to samé:).

Akta ČSFD - Případ verbal, část druhá
Zpět k bodům. Akta ČSFD - Případ verbal, část druhá je ukázkou, že verbal je opravdu poslední z posledních titánů této databáze. Někteří z nás klesli z příjmu 150 bodů za měsíc na pouhých 42 (zdravíme na green), ale jiní naopak z neznámého exota dokázali vydolovat úctyhodných a především pravidelných 40 bodů za měsíc. Je to symbol víry ve slabší, kteří se mohou pílí dostat na samotný vrchol. Být to v ropném průmyslu, je to druhý Rockefeller, být to v tenise, je to druhý Federer, být to v hokeji, je to Gretzky, být to fotbal, je to opálený Maradona bez kokainu, takže Pelé. Stále nechápu, proč takový monument nemá vlastní Facebookovskou fan-stránku (aha, už ), ani proč nepíše pravidelné Twitty, které by jistě byly každý rok nominované do Křišťálové lupy (tu by si ovšem nepřišel převzít, protože odmítá podobné nesmyslné ankety a ocenění... nepotřebuje je). Jeho bodové konto je však záhadou pro každého, kdo touží po úspěchu. Jak to dokázal? Jakto, že má víc bodů za měsíc než Pomo nebo Kleoptra? nebo Kevspa a Cival a Blizzard dohromady? Nebo jako deset Tetsuů s jedním Douglasem... nemožné. Přesto realita.


Vánoční stromek se jistě cítí zahamben touto ozdobou!

Body? Body! Tak jak jsem psal, tento měsíc to bylo lepší. Místo poklesu o 1 bod se tentokrát uživatelé top 30 v průměru radovali z nárůstu o 7,4 bodu. Výrazný rozdíl, že? Celá "druhá sedmdesátka" se v průměru zvedla jen o 0,4 bodu, takže nic výrazného. Ovšem být v top 100 Vám minulý měsíc zaručilo v průměru z 3,9 bodu. Někteří si o tom mohou nechat zdát, takže jdeme na konkrétní jména. Golfista se zase vrátil na výsluní a s 42 body vládne celému žebříčku, přesto je to takové Pyrrhovo vítězství, protože druhý verbal má 40 bodů, rozdíl mezi nimi je dobrých 44 míst (samá čtyřka:)) a golfista míval měsíce přes stovku. To vzala voda. Dalším za zmíněnou dvojicí je Pomo, který se opět s 38 body vrátil na lepší pozice (a opět si nabral pěkných 11 bodů na kleopatru). Pak je bodový sešup prakticky vždy o deset bodů. To se dotklo všech, včetně vládce všech bouří, Blizzarda, který s 19 body stále vládne, ale už je to spíše jemný větříček, než to staré dobré tornádo, před kterým se klepak kde kdo... Za výraznější projev bodového úspěchu pak už lze brát snad jedině pár jedinců jako Malarkeye (+20b), Cervenaka (+18b a mimochodem vyskočení do TOP30 přes imfa, gratulace!), klasik Enšpígl s +19 body a jedna z hvězdiček ze spodních částí, J*A*S*M s +17body. 

V druhé padesátce stojí za zmínku leda tak BadoXXII, který ještě nedávno udivoval svými skoky v bodech a tentokrát s pouhými +10body dává zapomenout na svých krátkých 15 minut slávy. Hlavně, když to stálo za tu námahu. Zajímavější než ty malé nárůsty jsou však poklesy. Kdo by řekl, že (TEN) Douglas z první desítky na ČSFD bude někdy ve výrazném propadu bodů? O celých 10 bodů pokleslo jeho konto... jak jsem psal, mění se mnohé v bodování, ale je to stále 10 bodů a ne třeba 50, takže si budeme muset počkat, ale srovnání top 30 v roce 12/2010 a 12/2012 bude dost zajímavé (a vzhledem k Mayskému kalendáři možná poslední:D). Bohužel pokleslo konto i Tsunamimu, fanouškovi těchto statistik (rád o nich mluvil na diskuzích), -7 bodů je u něj netradiční skóre, i když poslední měsíce mu pšenka dvakrát nekvete. On byl vlastně podzim, takže to dává i smysl... Další propady jsou už evergreeny, Faye, Tosim, Lima a Radyo pomalu klesají, aby si vyměnili místo s novou krví. Uvidíme, zda další měsíc bude zase červený, jak ten říjnový nebo budeme směřovat zpět k zeleným jarním loukám. Vánoce bývají bodově velmi, ale opravdu velmi výživné, takže snad budete se mnou doufat v pořádný pohyb bodů... vždyť body musí proudit...

Pár "faktů" za LISTOPAD 2011:

Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 30: 7,4 b (minulý měsíc -1,0667b)
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 31-100: 2,45 b (2,05b)
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 100:  3,9b (1,1b)

Nejvíce bodů v TOP 30 aka "velký skokan měsíce":  golfista 42b (Malarkey 21b)
Nejvíce bodů v TOP 31-100 aka "malý skokan měsíce":   verbal 40b (verbal 34b)
Nejvíce ztracených bodů z TOP 100 aka "největší looser databáze":  Douglas -10b (kOCOUR -20b)

Díky všem a zase na viděnou:) do pošty můžete směřovat jakékoliv náměty, nějak si s tím pohraju, ale bacha, vzhledem k pracovnímu vytížení chodím na ČSFD tak jednou týdně:))a díky za každý bod! I za ten, co jste my nedali!!

F*Djkoma

Žádné komentáře: