pondělí 23. ledna 2012

ČSFD statistika měsíce - prosinec

Druhé Vánoce? Opožděný dárek? Ta pravá oslava nového roku? Každý statistikám přezdívá po svém, ale jedno zůstává neměnné, opět jsem si nedal předsevzetí, že je budu psát přesně na den a to dodržuji:). Tentokrát jsem se snažil většinu měsíce hrát mrtvého (asi jako nikdo menší než Sherlock Holmes...), ale nevyšlo to. Takže tady je trocha textu, pár čísel a nějaká ta tabulka, která některé potěší, jiné rozesmutní a ty poslední vzadu, kterým jsou body ukradené, snad donutí aspoň na chvíli odhodit tuhle levnou přetvářku... přeci Vám to nikdo nemůže věřit, v dnešní době... když si za ty body tolik koupíte... lásku, místo v kině a někdy i kamarády:).


Druhý odstavec bývá výplň plná prokazatelné činnosti nahazovačů, což si nechám pro odstavec třetí:). Když už totiž máme (měli nebo možná budeme mít, podle toho, zda ty statistiky stihnu dopsat do dalšího Štědrého dne:)) ty Vánoce, tak si zasloužíte menší rekapitulaci. Roční rekap nedělají jen v účtárnách velkých filmových společností, ale čas od času i jinde. Řádné má dáti/dal tu vypisovat nehodlám, nahradíme si tyhle pofidérní strany našimi klasickými sloupečky s body. Tabulka níže popisuje, doufám přehledně, vývoj bodových kont uživatelů naší milované databáze. Nejdříve máte NP=nové pořadí, PP=původní pořadí, P=rozdíl v místech, kde zelený je skok dopředu a červeně je jako vždy sestup dolů. Další sloupeček představuje body za rok a pak počet bodů za den. A jaké jsou výsledky? Krásné:). Barvičkami se to tu hemží víc jak v temné komoře Járy Saudka. Poslední rok byl rokem změn a body jsou odrazem těchto změn. Nejsou tu tak velké změny, ale současně nepřišel žádný velký nárůst bodů. Především první čtveřice nepoznala už více jak rok změnu svých pozic... ale změny se postupně projevují a i sem možná brzy přijde menší škatulata, hejbejte se. Jedinou výjimkou je novodobá ikona zdejší databáze, verbal. Jeho tažení napříč topkou uživatelů nechává daleko za sebou Křížové výpravy i Hannibala. O neuvěřitelných 58 míst se posunul tento rytíř světla skrze nehostinnou temnotu. Po něm je dlouho nikdo a teprve poté LIVINGDEAD s poskočením o 16 míst, BadoXXII s 15 místy a Viktooorka a jejich 14 míst nahoru v žebříčku nejoblíbenějších uživatelů (to není reklama, to jsou fakta:-P). Na druhou stranu došlo k většímu počtu pádů. Chupacabra s -14, mandes s -8, Shushika s -15 ... a takových je tu víc. Dneska si svým místem v dějinách nemůže být nikdo jistý. NAŠTĚSTÍ!


Nahazovačům se klasicky dařilo, když je kolem Vánoc tolik volného času, tak se v tomhle volném čase dobře zaplňuje naše databáze. Někdo si užívá sníh (ehm), někdo dárky (ehm ehm) a někdo prostě plní přání uživatelů ze sekce BUGZ apod. Krásné. I oni vlastně dávají dárky těmto uživatelům, snad za ně oni děkuji a na nahazovače myslí jako na věrné pracující lidi, díky kterým je nám na téhle databázi tak teplo. Teplo domova je nejlepší totiž. Rychlost, s jakou přibývají komentáře a uživatelé, snad už nemusím komentovat ani podrobovat nějaké hloubkové analýze. Tohle je prostě šílené a chtěl bych vidět, kolik uživatelů má opravdu unique ip... mimochodem, tento rok bude překročena hranice 300 tisíc uživatelů. Mělo by k tomu dojít někdy v květnu, takže se těšte. Určitě bude pěkná velká (a placená) oslava!
Co se jinak dělo na ČSFD? Nemám zdání. Podařilo se mi v lednu přihlásit asi 3x a v prosinci si nepamatuji víc, než dělání screenshotů na silvestra:). Toto vystřízlivění bez předešlého pozření jediné kapky alkoholu je ale svým způsobem velmi povznášející a člověk si uvědomí, kolik má volného času... dokud ho nezaplácne něčím jiným. Jediné, o čem bych se snad zmínil je jediný zbylý rytíř stolu ve tvaru písmen ČSFD (tuto představu nechám na každém z Vás:)). Všem, i mě, bylo líto, že se verbal nedostavil na speciální filmovou projekci a nemohl převzít z rukou pozlacených a nejpovolanějších svůj excalibur (nebo na tom tričku měl napsáno něco jiného? Třeba "verbale jsi jednička, teda až po mě. Pomo"). Byla to škoda, tolik fanoušků lačnících po úlovku (tím myslím fotku verbala, ne něco mnohem...odvážnějšího). Ale tato lochneska zdejších vod nechává svou virtuální auru dále působit naplno a své skutečné charizma nám ukáže ...později.

„Hole a kameny nám mohou zlámat kosti, ale odebrané body nám dokáží zlomit srdce....“
— Robert Fulghum


Prosinec? Jaký byl prosinec 2010? Poměrně klasický. Horní čtveřice zářila mnohem méně, než vloni touto dobou, přesto za sebou nechává skoro všechny (až na verbala!!! Vidíte? Každý odstavec obsahuje jeho nick, jako by byl všudypřítomný... děsivé. Jdu mu dát asi taky bod...) a za nimi uživatelé spíše stagnují. Změny bodovacího systému se projevují stále více, protože top 30 obsahuje slušný počet devíti uživatelů, kteří v prosinci více bodů ztratili než získali. Nejlepší z nich byl Lima, který se v tomto ohledu stal nejlepším v celé stovce. Otázka je, zda o to stojí, být nejlepší ve ztrátě bodů:), ale s kontem bych je rozhazoval (takže mi je dávejte a já vám je pak hodím:)). Kdo překvapil? Larelay se vrací na tradiční sbírání plodů své titulkářské práce a s +19 pomalu šplhá v top 30 směrem ke stagnujícím uživatelům jako je Anthony. Za ní pronásleduje první třicítku Enšpígl s +24 body a Radek99 s +15 body. Ovšem hned za nimi je on, našich srdcí, šampión s 59, opakuji 59! body. Ano, je to víc než získal Golfista a Kleopatra... dohromady. Mezi úspěšné se pak řadí ještě J*A*S*M, který si pomalu, ale jistě buduje velmi dobrou budoucí pozici a slušnou skupinu fanoušků.
Druhá strana mince? Tedy top30? Slabé. Nikdo výrazný, převažuje stagnace +/-5 bodů, která nikam nevede a je nezajímavá. Co to chce? Nové tváře. Někteří pod stovkou čekají na svou chvíli a osobně doufám, že jejich hvězda zazáří natolik, že už verbal nebude jedinou zprávou dne... ale jde napodobit neopakovatelné? Ale otázka je spíše jiná, kdo o verbalovi a dalších bude psát příště? Já to asi nebudu, protože je to (už!) za týden... kromě toho příliš nestíhám (ať žije práce! Ani trocha ironie tentokrát...) a s chutí bych to přenechal někomu, kdo si ty nekonečné diskuze na databázi aspoň pročítá nebo ještě lépe, stále jimi žije, jako by za jejich čtení měl peníze! Nikdo takový ale asi nebude, takže se ještě uvidí, zda se z měsíčníku nestane čtvrtletník... půlročník...nebo rovnou ročník:). Avšak pořádně dobrý ročník:).


Pár "faktů" za PROSINEC 2011:

Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 30:  6,5 b (minulý měsíc 7,4b)
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 31-100:  2,77 b (2,45b)
Průměrný nárůst bodů uživatelů TOP 100:  3,9 b (3,9)

Nejvíce bodů v TOP 30 aka "velký skokan měsíce":  Golfista 36b (Golfista 42b)
Nejvíce bodů v TOP 31-100 aka "malý skokan měsíce":   verbal 59b (verbal 40b)
Nejvíce ztracených bodů z TOP 100 aka "největší looser databáze": Lima -7b (Douglas -10b)

Díky za každý bod, i ten odebraný!

F*Djkoma

1 komentář:

Anonymní řekl(a)...

Srdečně zdravím :) Četla jsem váš komentář k filmu Thor: Temný svět a mám na vás velkou prosbu. Bohužel jsem odešla již po první potitulkové scéně - vůbec mě nenapadlo, že bude ještě další, a prázdné kino při poobědovém promítání nás nenakoplo k tomu zůstat ještě déle :(. Protože si komentáře na ČSFD čtu vždy až po shlédnutí filmu, byla jsem v šoku, že jsem o něco přišla. Mohl byste mi, prosím, napsat, o co v té druhé scéně šlo? Film se mi moc líbil a představa čekání, až se film objeví někde na síti, mě sžírá :) Zde je moje adresa: milka.janotova@seznam.cz. Předem moc díky a přeji vám krásný konec roku a hodně hezkých filmových zážitků :) Milka